Home
Organisatie
Dienstverlening
Sociale dienst
Dienst Gezinszorg en Aanvullende Thuiszorg
Woonzorgcentra en Serviceflats
Dienstencentra
Ldc de Maretak
Informatie
Activiteiten
OCMW Aalst in de pers
a | A 

Ldc de Maretak

 
Wat is een Lokaal Dienstencentrum (ldc)?
 
Laat ons het begrip even opsplitsen om één en ander te verduidelijken:
 
Lokaal

Het is de bedoeling dat een Lokaal Dienstencentrum of ldc steeds een grote verbondenheid met de omgeving heeft.
 
Voor ldc de Maretak wil dat zeggen dat we zoveel mogelijk onze Aalsterse ‘roots' of afkomst aan bod laten komen, en dat we samenwerken met tal van initiatieven en verenigingen uit het
Aalsterse. Groot-Aalst is immers ons zogenaamde ‘werkingsgebied'.
 
Het OCMW Aalst werkt ook samen met ldc de Dendervallei te Herdersem.
 
Diensten

In ldc de Maretak bieden wij de volgende diensten aan:
  • een ontmoetingscentrum en cafetaria (open elke weekdag van 08.30 tot 16.30 uur; vrijdag van 08.30 tot 13.30 uur)
  • een onthaal
  • een sterke link met de thuiszorgdiensten van het OCMW (poetshulp, gezinszorg, bejaardenhulp, klusjesdienst, uitlenen van personenalarmsystemen…)
  • een badkamer met hoog-laagbad en zitdouche (na afspraak)
  • een kapsalon (na afspraak)
  • tal van activiteiten, gaande van informatienamiddagen, over wandelingen, tot vormingen of cursussen
Centrum

Het woord ‘centrum' gebruiken wij het liefst in de betekenis van ‘middelpunt'.

Ldc de Maretak wil graag via de werking, de omgeving (én dus de bewoners) in het middelpunt van de belangstelling zetten. Daarom nodigen wij u graag uit om een bezoekje te brengen aan ons ontmoetingscentrum en cafetaria.
 
 
Nog een woord dat ons nauw aan het hart ligt, is:
 
Samen
 
Zoals hoger al vermeld, willen wij samenwerken met tal van verenigingen en initiatieven. Lokaal Dienstencentrum de Maretak wil met haar werking niet alleen een meerwaarde zijn, maar ook een deel van Aalst. Aalst heeft immers al heel wat troeven en een uitgebreid sociaal en cultureel aanbod.
 
Daarom willen wij alle bestaande groeperingen en geïnteresseerden warm uitnodigen om eens van gedachten te wisselen met ons. We kunnen ongetwijfeld heel wat voor elkaar betekenen.
 
Hetzelfde geldt voor mensen die als vrijwilliger willen meedraaien (of meedenken!). Ldc de Maretak staat nog in de startblokken, dat wil zeggen dat er nog heel wat ruimte is om mee te schrijven aan ons verhaal.
 
Heb je interesse of zit je met vragen?
 
Aarzel niet en neem contact met ons op!
 
centrumleider ldc de Maretak
Albrechtlaan 119A
9300 Aalst
053 76 55 20
 

  Sitemap 
Alle rechten voorbehouden © OCMW Aalst 2011 | Disclaimer | e-COMPASS Web Productions